Wolny weekend

Wolny weekend Niektórzy mają wolny tylko jeden weekend. Specyfika pracy niektórych ludzi jest bardzo trudna i zdaża się, że na dwutygodniowy urlop mogą sobie pozwolić raz na 2/3 lata. Na co dzień muszą zadowolić się weekendowymi wyjazdami. Jednak takie odpoczynki również maja wiele korzyści. Po pierwsze jesteście wstanie poznać dogłębnie określony region. Nie warto w trakcie 2-3 dni przenosić się ciągle z miejsca na miejsce, ponieważ ani nie odpoczniecie ani nie zwiedzicie miejsca. Warto wybrać sobie hotel, pensjonat czy domek od, którego macie niedaleko (do 100 km) do ciekawych miejsc. Nie spędzicie wiele czasu w podróży, a będziecie mogli obejrzeć mnóstwo miejsc. Wstajecie rano, jecie śniadanie i wracacie na obiadokolacje. W ciągu dnia wspomagacie się suchym prowiantem bądź jecie w okolicznych restauracjach/knajpkach gdzie poznacie regionalne jedzenie. Podczas dnia jeździcie względem wyznaczonych punktów wybranych przez siebie. Poznajcie ludowe wierzenia, zabytki które sami sobie wyznaczyli i miejsca ważne dla tej społeczności. Na pewno bardzo przydatny będzie przewodnik po regionie. Zawarte są w nim najpotrzebniejsze informacje odnośnie zwiedzania (zabytki, kościoły, muzea, parki i ogrody) , polecane restauracje (warto przeczytać opinie w internecie, ponieważ czasem lokale płaca za reklamę) oraz miejsca noclegowe (hotele, hostele czy pensjonaty).

Organizacja czasu wolnego w domu

Organizacja czasu wolnego w domu Jeśli dziecko nigdzie nie wyjeżdża na wakacje to koniecznie należy zadbać o to, by w ciekawy sposób upłynął jemu ten czas. Ja wiadomo rodzice nie zawsze mają możliwość poświecenie dziecku, aż tyle wolnego czasu. Wszak nikt z dorosłych nie dostaje dwóch miesięcy urlopu, czyli tyle ile trwają wakacje dziecka. Dlatego właśnie warto skorzystać z innych możliwości do tego, by jakiś wypełnić ciekawie ten czas. Wiadomo, że nikt nie lubi się nudzić, a już w szczególności dzieci. Zatem w takiej sytuacji wolny wakacyjny czas powinien być szczelnie wypełniony. Oczywiście można wykorzystać w tym celu najnowsze technologie i urządzenia. Chodzi o to, że dzieci mogą spędzać czas na siedzeniu przy komputerze, graniu w gry telewizyjne lub komputerowe, albo na oglądaniu telewizji. Nie mniej jednak na dłuższą metę takie rozwiązanie absolutnie nie jest wskazane. Chodzi o to, że jak najbardziej przez maksymalnie parę godzin można tak wypełnić czas, ale pod żadnym pozorem dziecko nie może spędzać wolnego czasu w taki sposób. Zatem jeśli jest ładna słoneczna pogoda to warto wymyślać zabawy na dworze. Można także wyjść na spacer, wyjechać na jeden dzień nad pobliskie jezioro czy do parku. Najważniejsze by mimo to dziecko miało kontakt z naturą i mogło bawić się na świeżym powietrzu, a nie siedząc w domu przed komputerem.

Kino

Kino Każdy szanujący się multipleks wprowadza wiele premier właśnie w wakacje, zapewniając przebywającym rozrywkę na wiele godzin. Dlaczego z tego nie skorzystać? Najciekawszymi atrakcjami kinowymi w czasie wolnym są maratony filmowe. Kiedy następnego dnia nie trzeba wstać wcześnie rano do pracy, spędzenie całej nocy w sali kinowej okazuje się odpowiednim sposobem spędzania czasu. Duży popcorn, ogromny napój i jeszcze kilka dodatkowych smakołyków zapewnią raj dla wszystkich zmysłów. Maratony skupiają się na gatunku filmowym, np. klasykach horroru lub komedii, lub na znanych i cenionych aktorach, wybierając najciekawsze produkcje z udziałem Johnnego Deppa lub chociażby Nicolasa Cage. Multipleksy są zbyt hoolywoodzkie oraz oblegane? W takim razie wiele miast proponuje zacisną salkę kinową w małych, artystycznych kinach. Koneserzy, odwiedzający te miejsca, oczekują od produkcji czegoś więcej. Przed rozpoczęciem filmu wypowiada się znana postać, osoba kompetentna i znająca się na temacie. Kiedy kino Iluzjon proponowało cykl krótkich filmów animowanych propagandowych z czasów II wojny światowej, na wstępie wypowiedział się Doktor Sitkiewicz. Kinie Muranów po seansie „Pieśni bez ojczyzny” zaprosił widzów na debatę z reżyserem i kilkoma profesorami. Kino nie zawsze musi bowiem oznaczać prostej rozrywki.

Obóz językowy

Obóz językowy Wakacje są wielką i niesamowitą frajda dla naszych dzieci lecz nie koniecznie dla nas rodziców. Często podczas wakacji pojawia się jeden z większych problemów a mianowicie co robić z dziećmi, jak zagospodarować im wolny czas, oraz gdzie wybrać się z nimi na wakacje. Rodzice pracujący w dużych miastach mają z tym naprawdę duży problem. Urlop na jaki mogą sobie pozwolić to raptem dwa tygodnie, a co później? To pytanie zadaje sobie niejeden rodzic. Każdy rodzic stara się wypełnić wakacje swoim dzieciom jak najlepiej jednak jest to trudne wyzwanie. Poza tygodniowymi bądź dwu tygodniowymi wakacjami rodzinnymi nad morzem, w górach bądź zagranicą musimy pomyśleć także o reszcie wakacji. Jeżeli dzieci mają dziadków na wsi to jesteśmy uratowani, a jeżeli nie to musimy kombinować. Ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem są obozy językowe, odbywają się w kraju lub za granicą, niestety są bardzo popularne i należy zapisywać dzieci z dość dużym wyprzedzeniem. Dzieci jeżdżą na takie obozy z wielką chęcią i przyjemnością, ponieważ po pierwsze jest to możliwość poznania nowych osób, a po drugie wielka szansa na podszkolenie języka. Takie zorganizowane wyjazdy to w pewnym sennie komfort dla rodziców, ponieważ są pewni, że ich dzieci są pod dobrą opieką, a przy okazji podszkolą swój język co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

Lato w mieście

Lato w mieście Wykorzystać i zaplanować dwa tygodnie wolności nie jest sztuką. Samo odsypianie ciężkich dni pracy zajmuje przecież kilka dni. Co jednak, kiedy urlop nazywa się jeszcze wakacjami, a wolności jest dwa miesiące. Nie wszystkich rodziców stać na tak długie wyjazdy, a wielu nie miałoby możliwość, aby dodatkowo nie pracować przez tak długi czas. Z myślą o nudzących się w domu dzieciach, wiele miast wprowadziło program „Lato w mieście”. Po zapisaniu swojej pociechy, można oczekiwać, że będzie ono bezpłatnie korzystało z ofert kulturalnych miasta. Muzea, które przygotowują na takie okazje specjalne programy, oferują warsztaty, zwiedzanie z animatorem oraz wycieczki. Bez względu na to czy będzie to sztuka współczesna, dawna czy może muzeum antropologi lub historii, zapewni się dzieciom rozrywkę połączoną z edukacją. Jeśli rodzice preferują, aby dziecko korzystało z czystego powietrza i ciepłej pogody, nie zabraknie również zabaw sportowych. Mecze piłkarskie, pływanie na odkrytym oraz krytym basenie ze zjeżdżalniami, zajęcia z tańca oraz nawet nauka karate z wykwalifikowanym instruktorem. Dziecko na pewno nie będzie się nudzić. Rozwinie swoją kreatywność na warsztatach rysunku oraz nauce grze na gitarze. Pozna nowe gatunki zwierząt w miejskim ZOO. Weźmie udział w niejednym konkursie. Kto powiedział, że wakacje spędzone w mieście, muszą być nudne?