Wolny weekend

Wolny weekend Niektórzy mają wolny tylko jeden weekend. Specyfika pracy niektórych ludzi jest bardzo trudna i zdaża się, że na dwutygodniowy urlop mogą sobie pozwolić raz na 2/3 lata. Na co dzień muszą zadowolić się weekendowymi wyjazdami. Jednak takie odpoczynki również maja wiele korzyści. Po pierwsze jesteście wstanie poznać dogłębnie określony region. Nie warto w trakcie 2-3 dni przenosić się ciągle z miejsca na miejsce, ponieważ ani nie odpoczniecie ani nie zwiedzicie miejsca. Warto wybrać sobie hotel, pensjonat czy domek od, którego macie niedaleko (do 100 km) do ciekawych miejsc. Nie spędzicie wiele czasu w podróży, a będziecie mogli obejrzeć mnóstwo miejsc. Wstajecie rano, jecie śniadanie i wracacie na obiadokolacje. W ciągu dnia wspomagacie się suchym prowiantem bądź jecie w okolicznych restauracjach/knajpkach gdzie poznacie regionalne jedzenie. Podczas dnia jeździcie względem wyznaczonych punktów wybranych przez siebie. Poznajcie ludowe wierzenia, zabytki które sami sobie wyznaczyli i miejsca ważne dla tej społeczności. Na pewno bardzo przydatny będzie przewodnik po regionie. Zawarte są w nim najpotrzebniejsze informacje odnośnie zwiedzania (zabytki, kościoły, muzea, parki i ogrody) , polecane restauracje (warto przeczytać opinie w internecie, ponieważ czasem lokale płaca za reklamę) oraz miejsca noclegowe (hotele, hostele czy pensjonaty).

Plaża, woda

Plaża, woda Dzięki mediom, filmom oraz kolorowym serialom wakacje kojarzą się z palmami, jasnym piaskiem i oceanem lazurowym, bardziej niebieskim niż samo niebo. Co jednak, kiedy nie ma ani czasu, ani pieniędzy na wyjazd w odległe, ale przepiękne ciepłe kraje? Należy cieszyć się tym, co ma się tuż obok. Warszawska plaża przy Wiśle nie jest już miejscem spotkań szalonych nastolatków i podejrzanych „pijaczków”. Rozwijające się punkty gastronomiczne i wypożyczalnie sprzętu sprawiły, że miejsce to stało się punktem spotkań towarzyskich i imprez. Choć plaża znajduje się blisko wody, należy jednak pamiętać, aby nie kąpać się w niej, co jest jednocześnie surowo wzbronione. Dlaczego? Nie oceniając samej czystości wody, może być ona niebezpieczna z innego powodu. Wisła jest rzeką, a nurt jej może okazać się na tyle zwodniczy, że zatopi nawet doświadczonego pływaka. Lekarze nie radzą też kąpieli w niewielkich akwenach w parkach. Choć nurt ani głębokość tych małych stawów nie stanowi zbyt wielkiego zagrożenia, to jednak zamknięty ich obieg czyni go idealnym miejscem do rozwoju bakterii niebezpiecznych dla naszego organizmu. Nie ma sensu ryzykować zdrowiem. Gdzie więc iść popływać w ciepłe, wakacyjne popołudnie? Najlepiej na pobliski basen, który za kilka złotych zapewnia nie tylko ochłodzenie, ale również rozrywkę.

Wakacje w domu

Wakacje w domu Wielu osobom może wydawać się, ze spędzanie wakacji w domu jest nudne i mało produktywne – otóż nic bardziej mylnego. Wakacje dla części osób (tej uczącej się) trwają 2-3 miesięcy. Ten czas jest na Tyle długi, ze można go bardzo produktywnie wykorzystać przy odrobinie dobrej woli i cięciach. Przede wszystkim trzeba założyć sobie plan działania. Przez dwa miesiące jesteśmy wstanie wyrobić sobie określone nawyki bądź nauczyć się nowych rzeczy. Jeśli się nigdzie nie wyjeżdża to jest to idealny moment na poszerzenie swoich umiejętności. Wiele osób zaczyna od uprawiania jakiegoś sportu. Jest to bardzo właściwie, ponieważ w lato jest ciepło i słonecznie, dzięki czemu możemy sprawdzić cały wachlarz sytuacji (w tym tych, których byśmy się nigdy nie podjęli). Wakacje to czas zmian i stawiania sobie nowych wyzwań. Niemożna ich się bać, ponieważ nic się nie osiągnie w taki sposób. Poświęcając godzinę dziennie, kilka razy w tygodniu Wasza siła oraz kondycja fizyczna poprawi się niesamowicie. Nowa umiejętność jaka jest najczęściej nabywania to poznanie nowego języka obcego. Obecnie, w dobie komputerów, nie ma prostszych metod na naukę. Wystarczy wklepać w komputer dany język i uczyć się z Internetu. Krążą również filmiki z, których można się uczyć. Kolejna rzeczą jest nadrabianie swoich czytelniczych zaległości. Nie poznajemy wprawdzie nowego języka ale poszerzamy granice swojej wyobraźni. Jak widać wakacje spędzone w domu mogą być bardzo produktywne i owocne na przyszłość.

Aktywnie spędzony czas w mieście

Aktywnie spędzony czas w mieście Tak naprawdę nawet jeśli nigdzie w czasie wolnym nie wyjeżdżamy to i tak mamy wiele możliwości na aktywny wypoczynek w czasie wakacji. Należy tylko sprecyzować jaka aktywność najbardziej nas interesuje. W końcu to, że są wakacje nie oznacza, że wszelkiego rodzaju baseny, siłownie czy ścieżki rowerowe przestają być czynne. Wręcz przeciwnie bardzo często w takich miejscach mamy do czynienia z ofertami letnimi, które mają właśnie zachęcić do aktywności w wolnych chwilach. Oczywiście na basen odkryty wybrać się można w chwili, kiedy mamy piękną słoneczną pogodę. Dzięki temu nie wyjeżdżając z miasta możemy poczuć się jak nad jeziorem czy nawet może. W końcu nie tylko będziemy w akwenie wodnym, ale także jest szansa na przykład na odpoczynek obok niego czyli na plaży. Oczywiście jeśli już mowa o aktywnym wypoczynku nad wodą to nie należy zapominać o wielu spotach wodnych, które są dostępne na przykład nad jeziorem. Wśród nich najbardziej popularne są sprzęty wodne takie jak kajaki czy rowery wodne. Jeśli chodzi o tradycyjny rower to w mieście mamy przecież wiele dróg rowerowych. Dzięki temu aktywnie i bezpiecznie możemy spędzać czas w mieście poruszając się po nim na dwóch kółkach. Bez wątpienia w mieście także można ciekawie i aktywnie spędzić wakacyjny wolny czas według własnych upodobań.

Wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO W upalne przedpołudnie wakacji najlepiej odwiedzić miejski ogród zoologiczny. Niezależnie od tego, czy ma się dziecko czy potrzeba miejsca na randkę, będzie to idealne rozwiązanie na spędzenie czasu. ZOO oferuje zagraniczne, ciekawe gatunki zwierząt. Niezbędnym sprzętem w takich sytuacjach jest aparat, ponieważ istnieje duża szansa, że dwa tygrysy zaczną biegać po wybiegu i bawić się ze sobą, a brązowe misie zażywać kąpieli, aby ochłodzić się w gorący dzień. Takie chwile warto uwiecznić. Kolejną atrakcją będą na pewno godziny karmienia. O ile przy piraniach zawsze zbiera się tłum, a niewielkie akwarium nie zawsze umożliwia zobaczenie ucztujących ryb, o tyle hipopotamy zawsze dostarczą rozrywki. Foki pokażą sztuczki, a pingwiny będą musiały wykazać się szybkością, ponieważ głodne wrony, sroki i gawrony tylko czekają na okazje. Świeża ryba to dla nich prawdziwy rarytas. Kiedy upał okaże się nie do zniesienia, mrożony napój lub zimna cola ochłodzą każdego. W tym czasie dzieci mogą poszaleć na placu zabaw, nacieszyć się zwierzętami w minizoo lub skorzystać z wielu innych atrakcji. Kiedy i one się zmęczą, pobliskie bary oferują ciepły posiłek lub słodką przekąskę. Na zakończenie warto wydać kilka złotych na pamiątkę- nawet jeśli będzie to tylko pocztówka, to zawsze będzie przypominać o wesołych chwilach.

Jak spędzić wolny czas nie wychodząc z domu

Jak spędzić wolny czas nie wychodząc z domu Większość z nas bardzo rzadko ma czas wolny, który może poświecić tylko na siebie. W natłoku codziennych obowiązków każdą wolną chwilę poświęcamy, swoim partnerom, dzieciom bądź domowym porządkom i zupełnie zapominamy o sobie i o tym, że nam również należy się chwila odpoczynku. Jednak kiedy zdarza się już taka chwila że jesteśmy sami i możemy robić co chcemy często zastanawiamy się co zrobić z tym czasem wolny. Otóż możliwości i pomysłów jak go spędzić nie wychodząc z domu jest wiele. Oczywiście jedną z możliwości jest nadrobienie zaległości w oglądaniu filmów, a nic nie odstresowuje bardziej niż dobra komedia. Jeżeli szkoda nam czasu na oglądanie filmu możemy spędzić go aktywnie i zadbać o kondycję swojego ciała wykonując podstawowe ćwiczenia które możemy samodzielnie wykonać w domu. Innym bardzo przyjemnym rozwiązaniem może być zaplanowanie najbliższego urlopu bądź weekendu czy kilku wolnych dni dla siebie i całej swojej rodziny. Możemy w tym czasie wybrać miejsce do którego chcielibyśmy pojechać, wybrać nocleg, a także zaplanować poszczególne dni naszego po bytu. Będzie to idealne zajęcie, które choć n chwile pozwoli nam oderwać się od codziennych obowiązków, a oglądając piękne krajobrazy chociażby tylko na zdjęciach w internecie, choć na chwile możemy poczuć się jak na wakacjach.